AKTUÁLNĚ:

Nová posila v týmu vychovatelů

Od pondělí 26.3.2018 rozšířil tým vychovatelů pan Josef Trčka, který bude působit jako vychovatel 2. oddělení. Přejeme mu, ať se mu ve škole líbí a těšíme se na spolupráci!

Radujeme se z nových prostor

Od začátku března jsme zahájili fungování v nových prostorách ŠD. Jsme rádi, že můžeme s dětmi využívat nové - větší - prostory, a přikládáme pár fotografií, ať víte, jak to u nás vypadá :-).

Provoz ŠD pro školní rok 2017/2018:

Dokumenty vztahující se k provozu ŠD naleznete níže:

- provoz ŠD: provoz-sd.doc

- podrobný vnitřní řád ŠD: vnitrni-rad-sd-20172018.doc

- režim dne v ŠD: rezim-dne-v-sd.doc

Přesun ŠD do nových prostor

Vážení rodiče, jsme velmi rádi, že došlo k dokončení úprav nových prostor pro školní družinu.  Rádi bychom Vás informovali o změnách, které se budou týkat provozu celé školní družiny.

Změny budou následující:

s platností od 1. 3. 2018 se provoz ranní + odpolední družiny přesouvá do nových prostor ŠD. Zvonky k obsluze zůstanou na stále stejném místě, nicméně POZOR při obsluze zvonků:

Do ranní ŠD + na konečnou ŠD (od 15 hod.) zvoňte takto:

1.A+1.B+2.A zvoňte na ŠD, oddělení 2 - ZŮSTÁVÁZVOŇTE NA ODDĚLENÍ 2

2.B+3.tř+4.tř dříve se zvonilo na oddělení 3, nyní ZMĚNA !!! - ZVOŇTE NA ODDĚLENÍ 1

Trvalý přesun do nových prostor ŠD se  týká 1. oddělení - p. uč. Vágnerová (1.A + chlapci 2.B) a 2. oddělení p. uč. Němcová (žáci 1.B + dívky 2.B). Od čtvrtka 1. 3. 2018 bude provoz těchto dvou oddělení realizován v nových prostorách. Děti v těchto prostorách budou zůstávat i do konečné družiny, děti z 3. a 4. oddělení budou v těchto prostorách v době ranní + konečné ŠD (viz rozpis výše).

Těšíme se na nové prostory, a hlavně na vše, co v nich společně s dětmi prožijeme!

Škola slavila svátek

Předposlední únorový týden se v družině krom olympijského nadšení nesl také v duchu příprav na svátek školy, který se uskutečnil v pátek 23. února. V tento den svátek slaví Svatopluk. Ve školní družině děti měly možnost vyrobit portrét knížete Svatopluka, slavného nositele tohoto jména.

Výtvarné tvoření (nejen) na karneval

V programu školní družiny mají své podstatné místo různé výtvarné či vyráběcí činnosti, při kterých mají děti možnost využít své fantazie i šikovných ručiček. Před karnevalem školy, který se koná ve čtvrtek 14. 2., výtvarná tvorba směřovala zejména k výrobě výzdoby na tuto akci. Dětem moc děkujeme za pomoc a na jejich výrobky se můžete podívat na fotkách níže.

Angličtina hravou formou

Od druhého pololetí se děti ve školní družině mohou těšit na angličtinu učenou zábavnou formou.  Žáky čekají pohybové hry, zpěv či kreslení.  Tímto způsobem si osvojí nejen svá první anglická slovíčka (číslice, barvy, názvy zvířátek), ale i mluvení v jednoduchých větách.

Zdobení vánočních stromků Flora Olomouc

K pravé předvánoční atmosféře neodmyslitelně patří příprava ozdob a zdobení vánočního stromečku. Děti ze 4. třídy měly možnost podílet se na jejich výrobě a samotném zdobení vánočního stromu, které se uskutečnilo 15.12 v prostorách Výstaviště Flora Olomouc.

Již několik dní před samotným zdobením děti vyráběly ozdoby dle vlastní fantazie a přání. Kreativitě se meze nekladly. Vánoční atmosféra se nesla celou školou a vyvrcholila dnem samotného zdobení, kde děti hrdě reprezentovaly naší školu.

Ozdobené stromky jsou vystaveny po dobu trvání trhů Vánoce Flora 2017 v době od 15. do 20. prosince v pavilonu A. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejkrásnější výzdobu se uskuteční 20. 12. 2017 za účasti primátora statutárního města Olomouce a ředitele Výstaviště Flora.

Doufáme, že se náš nazdobený stromeček líbí všem návštěvníkům vánočních trhů, a že naše děti vykročí do nového roku se stejnou pílí a nasazením jako do teď.

Výroba dárků pro seniory

Ke konci měsíce listopadu v družině zavládla tvořivá atmosféra. Děti z 1. tříd navštěvující Výtvarný kroužek se zapojily do vyrábění dárků pro slavnostní setkání 75letých občanů města Olomouce, které se uskutečnilo ve středu 7.12.2017 v  Moravském divadle Olomouc.

Děti pro oslavence vyráběly svícínky zdobené jutovou stuhou, samolepkami, stužkami, a umělým sněhem. Doufáme, že tyto svícínky udělaly jubilantům radost, a s dětmi jim přejeme zejména pevné zdraví, lásku, spoustu milých lidí okolo sebe, a ať jim světlo svíčky radostně svítí ještě mnoho let!

Nové hry ve školní družině

Koncem listopadu jsme dětem do družiny nakoupily nové hry, jež využijí během volnočasových aktivit i v kroužku Deskové hry.

Deskové hry toho naučí děti mnohé a považujeme je za nezbytnou součást každého odpoledne.

Žáci se zábavnou cestou naučí dodržovat pravidla, vyrovnávat se s prohrou nebo myslet kreativně.  Důležitý je i rozvoj soustředění, sebeovládání a umění řešit problémy kreativněji. Hry podporují nejen schopnost jasně a srozumitelně vyjádřit svůj názor, ale také motoriku dětí.

Výběr her je nyní opravdu široký a rozmanitý. Pořídily jsme například Kriskros, Dostihy a sázky, Soubor her, Farmáře, Šachy, Pexetrio, Kamionem po Evropě, Potraviny, Activity či Kloboučku hop.